Ni kommer väl ihåg att jag var på ansiktsbehandling stockholm i fredags och jag känner fortfarande att jag har extra lyster och huden känns spänstig och slätare.
Vad var det jag gjorde då?
Jo, en ansiktsbehandling med Dr. Dennis Gross AHA- syra produkter. Huden behöver lite peeling varje dag för att få bort döda hudceller, AHA- syra speedar upp cellförnyelse, renar och mättar huden med fukt och näring, så att min hud får en fin lyster.
Plus att jag fick en c-vitamin mask efter behanlingen och jag längtar tills jag får gå dit igen. Tyvärr rekommenderade Klara mig att bara gå på just denna behandling 1 ggr i månaden så jag får vänta ett tag. Men vem vet jag kanske besöker Altoego och gör något annat i väntan på att få gå dit igen.
Funderar ni på vad din hud skulle behöva så tycker jag att du ska ringa och prata med Klara så hjälper hon dig att skräddarsy en behandling just för dig.