Jag har inte hunnit blogga om allt jag velat men igår hade vi på EM Event bjudit in ett gäng med bloggare för att gå på skivbolaget Ninetones fest på Cafet och givetvis fanns både jag och Marie på plats för att ta hand om våra underbara bloggare.
Nintone hade ett fullspäckat schema med uppträdanden under förkvällen och på scenen infann sig en hel rad men duktiga artister. Mina favoriter blev lätt Velvet med hennes nya låt som var grym och hon gjorde ett fantastiskt live framträdande. Har redan lagt till hennes låt i min favvolista på Spotify.
Självklart hade Velvet med sig grymma dansare på scenen.
Mina andra favvisar blev A-Bace, snacka om nostalgi när 4 fantastiska talanger framförde Ace of Base gamla låtar. Kan bara säga grattis till en bra rekrytering av unga talanger. Detta kommer gå hem och jag tror på en fantastisk karriär för kidsen (brunhåriga tjejen kommer oavsett göra en fantastisk karriär).
Hittade en artikel om festen och bandet på Aftonbladet