Ansiktslyft utan kirurgiska ingrepp

I torsdags anordnade Finest Event & PR Stureplansklinikens kväll där dom presenterade deras produkt Stureplanslyftet där man mad hjälp av fillers gör som ett ansiktslyft.
Man kan med andra ord göra ett ansiktslyft fast på bara 45 minuter utan kirurgiska ingrepp genom att bara använda fillers, dessutom kan du gå tillbaka till jobbet direkt efteråt. Ett helt lyft kostar 16 000 och visst blir det en extremt stor skillnad (tänk om dom skulle använda vår filler som man bara behöver använda hälften så mycket av som en vanlig filler så skulle ju priset till slutkund endast bli 8 000 kr för en full behandling. Mer om vår filler kommer i ett separat inlägg).

Det var iallafall ett supertrevligt event som Finest anordnade och personalen på Stureplanskliniken är alltid lika trevlig och man märker direkt när man pratar med dom att kunskapen om behandlingar är oerhört hög, vilket är otroligt viktigt. När man jobbar med filler och botox är det extremt viktigt att behandlaren har koll på allt från produkter, anatomi och smarta lösningar för patienten.

Det bjöds på gotta att både äta och dricka dessutom fanns en av mina favorit fotografer på plats och dokumenterade eventet nämligen Karina Ljungdahl.

 

Jag och min vän Alexander Erwik

1417729800-746

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *