Före & Efter

Jag har äntligen blivit duktig på att boka en dag var 4:e vecka att verkligen fixa till naglar, fransar, bryn och trådning. Då slipper jag att det blir sån katastrof som det alltid blev innan för att jag aldrig hann med att piffa till mig. Jag jobbade istället och det är ju bra att jobba men inte på bekostnad på att inte ta hand om sig själv både när det gäller ”piffning” träning eller kost.

Nu ska jag bara bli bättre på att ta hand om mitt hår, träningen ska bli lite hårdare och kosten måste fixas till. Även om jag äter väldigt nyttigt så äter jag för mycket undantag. Typ bara idag ska jag äta smågodis eller jag har ju ändå fuskat idag så jag kan ju äta chokladbiten som bara ligger där och glor på mig. Fasiken mååååste sluta med det. Jag älskar att äta nyttigt och bra, dessutom känner jag hur mycket bättre jag mår så jag fattar inte att jag inte kan motstå detta jäkla socker.

Ja, ja det var ju inte socker jag skulle skriva om utan jag skulle lägga in en före & efterbild på min fransar från mitt förra besök på min salong Luxury Finger and Toes

Före med mina drygt 4 veckor gamla fransar

IMG_3755

Nya fransar 1 vecka efter besöket

IMG_3831

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *