Turen att vinna!
Igår var jag inbjuden av Vitae Stilo till Saracecilia, en butik på Lidingö som jag shoppat i ett par gånger innan. Även denna gång blev det shopping nämligen en klänning från Pernilla Wahlgren som jag sneglat på ett tag, men inte trott att jag skulle kunna ha.
Men när den hängde där i fönstret så passade jag på att prova den och visst funkade det.
Så klänningen blev min i kombination av den fina koftan från Hunkeydory som jag hade turen att vinna.Koftan är superpraktiskt eftersom att du knäpper den som du känner för just den dagen och till hjälp har du 3 fastsydda spännen och dessutom en stor “brosch” formad som en säkerhetsnål.
Jag lyckades även vinna ett par örhängen ifrån Ida Sjöstedt plus att jag fick en goodiebag eftersom att jag shoppade under kvällen.
I goodiebagen fanns det produkter ifrån Dermalogica och John Frieda
Det bjöds på mat, vin (jag körde bil så drack bubbligt vatten ist), shopping, tävlingar och trevligt sällskap.
Tack Saracecilia och Helen ifrån Vitae Stilo
Ett svar på ”Pernilla Wahlgren”