Mina första knäböj

Idag har jag gjort min först knäböj på över 8 månader, det kommer garanterat att kännas imorgon.

Såhär såg Magdalenas träningspass ut för oss idag och vi skulle teama ihop 2&2, försten klar vinner…
Såklart att det sätter igång tävlingsmänniskan i mig så trots att jag varken kan springa eller hoppa så gjorde jag det ändå, på mitt sätt (haltandes och hoppandes på ett ben).

Vi kom inte först i mål men vi var inte heller så jäklans långt efter dom som vann. Så jag måste ändå säga att jag är nöjd med vår insats.

Jo vi jobbade 2&2 men hon jag jobbade med visste inte riktigt vad varken burpee, planka eller knäböj var så jag kanske blev lite bossig men hon var svettig, tackade för peppingen och bar bort min matta så det kanske passade henne ganska bra att bara göra det jag bad henne om, sen hade jag ju så gärna velat vinna. Men inte denna gång.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *