Igår hann jag helt enkelt inte att blogga.
Jag hade möte på möte hela dagen och det fanns inte en enda lucka till att få iväg ett inlägg. I vanliga fall när jag har tokmycket på dagarna så kan jag ju alltid blogga på kvällarna men igår kväll valde jag att åka direkt ner till hotell Diplomat för att träffa min gamla vän Fredrika.
Fredrika och jag kar känt varandra hur länge som helst och umgicks även på den tiden när vi både bodde i Örebro. Vi har t.o.m bott ihop här i Stockholm för en massssssa år sen.
Just nu var det jättelängesen vi sågs och efter 8 timmars oavbrutet pratade var det ändå dags att bryta upp även om jag skulle kunna ha hängt lika länge till. Men idag var det jobbdag igen och jag var tvungen att få till några timmars sömn.
Det vi hann göra var att boka in en resa till Malta i oktober där ska vi hälsa på Fredrikas (och även min numera) vän Malin som ska flytta dit med sin kille.