Okoncentrerad och inte riktigt med
Efter mycket övervägande bestämde jag mig för att åka på tävlingen i lördags. Valen var att sitta hemma och vänta eller aktivera mig och hundarna måste ju ändå ut. Så jag åkte iväg.
Väl på plats kände jag mig mest snurrig och hade svårt att komma ihåg banan. Men höll humöret uppe och lyckades ta oss runt båda varven. Men direkt efter lopp två packade jag ihop och åkte hem. Jag brukar inte vara så snabb men orkade inte vara kvar. Jag hade ju inget på prisutdelningen att göra ändå eftersom jag gjort dåligt ifrån mig.
Jag och Bubbel hade fått domarens hjärta
Men döm av min förvåning när jag får ett meddelande från min vän Pia.
Jag kände att jag ville maila och tacka klubben eftersom jag inte var på plats och kunde tacka själv. Så mailade bara en print ifrån @molly.bubbel Instagram till dom och snabbt bara förklarade läget.
Förväntade mig egentligen inget speciellt svar så. Men återigen fick jag fel. Fick svar från klubben som värmde mitt agilityhjärta så mycket. tack igen till Roslagens BK, jag kommer så gärna tillbaka till er klubb. Mysigt, trevligt bemötande och en bra genomförd tävling.