Idag är det direktsändning

Nyhetsmorgon

Första avsnittet av julkalendern har varit och i skrivandets stund är jag på väg till studion för att Molly ska vara med i Nyhetsmorgon.

Detta inlägg är tidsinlagt så jag har just nu ingen aning om hur första avsnittet var. Men jag hoppas att jag hinner se det innan jag kommer till TV4 studion och direktsändningen.

Just nu är klockan snart 19 och dagen innan 1 december. Jag har beslutsångest ang kläder. Jag vill inte se uppklädd ut men jag vill inte heller ha mina hundtränarkläder på mig. Jag vill se lite piffig ut med inte så det ser tillgjort ut. Jag vill inte heller ha något jag inte trivs i.

Dessutom är jag jättenervös, jag har aldrig varit i direktsändning innan. Men jag får låtsas att jag bara snackar lite med någon jag känner. Ha haha, jag menar hur svårt kan det va?

Bilden tog jag i en av monitorerna på inspelningen av julkalendern

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *